Nu de dames op tros zitten is het tijd voor de imkers om zich te warmen aan de jaarlijkse stamppotten maaltijd.
Bij binnenkomst wordt iedereen hartelijk ontvangen door Eddie en Jeannette met een glaasje glühwein.Terwijl de zaal langzaam volloopt komen gesprekken op gang en zoekt iedereen een plaats aan de gedekte tafels.

De avond wordt geopend met een kort welkomstwoord van onze voorzitter Paula waarna het stokje wordt doorgegeven aan Marcel Simon om een eerbetoon te brengen aan

Louis Dorhout Mees. Al meer dan 50 jaar een verdienstelijk lid.

Van penningmeester en redacteur van ons eerste verenigingsblad naar voorzitter en later secretaris. Kortom een bewogen verenigingsleven.

          Marcel, zich niet bewust dat ook híj zich al 50 jaar met bijen omgeeft, is vervolgens aan de beurt om door Paula toegesproken te worden. Heel veel jaren was hij voorzitter van deze de vereniging en actief binnen de NBV. Hij heeft vele cursisten praktijklessen gegeven en is mede verantwoordelijk voor de bijen van onze vereniging en de stal waar zij staan. Tevens is hij mederedacteur van de Bijenstal. Namens de NBV wordt hem een plaquette overhandigd voor zijn lidmaatschap van 1974 tot 2024. Hoewel Marcel het iets rustiger aan gaat doen laat hij nog even weten dat we hem zeker nog niet moeten afschrijven!


Ook dit jaar is er de uitreiking van diploma’s voor de nieuwe lichting imkers. Wethouder Ronald ter Hoeven, reikt deze uit met een korte anekdote over elke cursist.

Fanatieke Sarah, zelfstandige Roy, rustige Tim, drukke Asscher, vrijgevige Jeroen en voorbereide Michel. Alle zes gefeliciteerd en op naar de vervolgcursus. Namens deze cursisten gaat hun dank uit naar de leraren Vincent (theorie) en Herman (praktijk) voor hun inzet.

  

Na het ‘officiële’ gedeelte kan iedereen zich tegoed doen aan de stamppotten met bijgerechten. Met een bord eten voor de neus en een drankje onder gelijkgestemden kan de avond bijna niet meer stuk. Het bijenjaar wordt besproken. Wat ging goed of niet goed, wat kan anders. En natuurlijk vloog de Aziatische Hoornaar over iedere tafel.
De maaltijd werd besloten met een toetje van vla in diverse smaken.
Voor iedereen fijne feestdagen en op naar een volgend mooi bijenseizoen!

Tekst Sinajda Bognar  foto’s Lotty vd Bosch

De Imkervereniging Arnhem Velp e.o. is een afdeling van NBV te Wageningen. Met ruim 140 leden/donateurs zijn wij een grote imkervereniging binnen Nederland. Wij stellen ons als doel het bijenhouden in onze regio te bevorderen en de belangen van onze leden te behartigen. Onze imkers zijn actief in de gemeenten Arnhem, Rheden en Rozendaal.

Door de site te blijven gebruiken, ga je akkoord met het gebruik van cookies. meer informatie

Deze site is standaard ingesteld op 'cookies toestaan", om je de beste mogelijke blader ervaring te geven. Als je deze site blijft gebruiken zonder je cookie instellingen te wijzigen, of als je klikt op "Accepteren" hieronder, dan geef je toestemming voor het gebruik van Cookies.

Sluiten