Een volle avond met zeer interessante lezingen.

Allereerst de Honingkeuring. 13 imkers hadden hun potjes honing ingeleverd. De honingkeurmeesters van onze vereniging stonden onder leiding van de keurmeester voor oost Nederland Eric Blankert.
Er zijn 9 inzendingen beloond met een 10! Erg goed resultaat aldus Eric.

Daarna was Arie Kreike met twee lezingen.

Voor de pauze Stuifmeelanalyse en na de pauze de verplichte kastregistratie.

Kort samengevat waarom doe je pollenanalyse?
Botanische herkomst. Bijvoorbeeld pollen van de koffie dan is het geen Europese honing.
Geografische herkomst en kwaliteit. Hierover is overeenstemming met de internationale honinghandel met welk percentage pollen vertegenwoordigd moet zijn om de honing naar de dracht te noemen
Vervalsingen. Een heel groot deel van de geïmporteerde honing blijkt te zijn vervalst. Bijvoorbeeld met rietsuiker of bijvoeren soya meel. Voor de imkers niet nieuw dat echte honing van de lokale imkers komt. Voor consumenten, tja.

De Kastregistratie. HET IS VERPLICHT!

De nieuwe Europese Diergezondheidsverordening is van kracht sinds april 2021!

Arie Kreike was tot augustus dit jaar voorzitter van het ImkersOverleg. Onder zijn leiding kreeg het ImkersOverleg vorm en werd het de gesprekspartner met de overheid in onderwerpen als honinggelden, kastregistratie en andere beleidsmatige zaken.
De verordening is een Europese wet die ook Nederland een verplichting geeft als het gaat om kastregistratie. De exacte invulling van deze registratie is voor Nederland echter nog niet vastgesteld. Gedacht wordt dat de registratie locatie de inwinter plaats. Het doel is, houd het simpel. Registratie doet u bij RVO.nl waarna u een UBN krijgt als bewijs van registratie.
In Nederland lopen we achter met de rest van Europa. Duitsland heeft sinds 2000 een registratieplicht en in Vlaanderen is het sinds 2006 verplicht om informatie over de bijenvolken te delen.
Een en ander is ook te volgen op de website van de NBV www.bijenhouders.nl

De Imkervereniging Arnhem Velp e.o. is een afdeling van NBV te Wageningen. Met ruim 140 leden/donateurs zijn wij een grote imkervereniging binnen Nederland. Wij stellen ons als doel het bijenhouden in onze regio te bevorderen en de belangen van onze leden te behartigen. Onze imkers zijn actief in de gemeenten Arnhem, Rheden en Rozendaal.

Door de site te blijven gebruiken, ga je akkoord met het gebruik van cookies. meer informatie

Deze site is standaard ingesteld op 'cookies toestaan", om je de beste mogelijke blader ervaring te geven. Als je deze site blijft gebruiken zonder je cookie instellingen te wijzigen, of als je klikt op "Accepteren" hieronder, dan geef je toestemming voor het gebruik van Cookies.

Sluiten